حکایت آشپز یا دانشمند زیست کره شمالی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

منزوی از تمام دنیا، در تلاشند تا بین کار طاقت فرسای علمی با درخواست های یک دیکتاتور توازن ایجاد نمایند.

وقتیکه Kim Hyenongso 50 ساله مدرک زیست شناسی خود را دریافت کرد امید داشت تا بخشی از تیمی باشد که ماموریت شان بررسی تحقیقاتی برای بهبود شرایط دنیا بود. ولی Hyenongso در کره شمالی به دنیا آمده بود تا ماموریت متفاوتی برای او مقدر شود: راهی را پیدا کند تا رهبر بزرگ کیم ایل سونگ و پسرش کیم جونگ ایل بتوانند غذا بخورند بدون اینکه چاق شوند.

او می گوید که آنها از من خواستند تا روشی را بیابم که چگونه چیزی را که می خورند دفع کنند بدون اینکه کالری‌اش جذب شود.

او و دوستان دانشمند خود در یک مرکز تحقیقاتی به شدت محافظت شده کار می کردند که دسترسی بسیار محدودی هم به دانش جهانی داشتند. آنها تلاش کردند که بر روی امراضی مانند خونریزی های مغزی و گرفتگی سرخرگ بدون امکان دسترسی به دانش باقی دنیا به بررسی و تحقیق بپردازند. آنها بر روی افزایش طول عمر و کنترل وزن برای خانواده حاکم کیم کار می کردند؛ با اینکه غذا برای مردم عادی اندک بود.

Hyenongso می گوید که هر وقتی که به خوراکی‌ای دست می یافتند که می توانست سلامت دیکتاتورها را بهبود بخشد، فردای آن روز به خانواده کیم ارسال می شد. آنها بر روی روغن زیتون ایتالیایی، فیبر و میوه های شیرین چینی که شکر جذب شونده ای ندارند کار می کردند، تا غذای بهتری را در اختیار خانواده کیم بگذارند. Hyenongso می گوید که یک تیم کامل بر روی الکل و تنباکو کار می کردند که خانواده کیم هم از این بابت بسیار خرسند بودند.

حصارهای الکتریکی دور تا دور این مرکز کشیده شده بود. دانشمندان یکبار در هفته غذای مجانی داشتند ولی مانند باقی دانشمندان در این کشور، Hyenongso می گوید که او و همقطارانش از بحث درباره کارشان منع شده بودند. Hyenongso می گوید که یک همکاری داشته که درجه دکترا در پزشکی داشت، روزی او به دوستانش درباره چیزی که درباره آن مطالعه می کرد صحبت کرد. روز بعد او و خانواده اش با هم به عنوان زندانی سیاسی دستگیر و ناپدید شدند.

Hyenongso در سال 2009 موفق به فرار از کره شمالی شد و حالا در سئول کره جنوبی زندگی می کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار فناوری و مطالب جالب و البته معتبر ما را از طریق کانال تلگرام دنبال نمایید

– theoutline

– این مطلب انحصارا برای wpstak.com منتشر شده است، و اجازه کپی برداری در جای دیگر وجود ندارد، به جای اینکار می توانید به این مطلب لینک دهید.

مطالب مرتبط:

نویسنده : عباس بازدید : 0 تاريخ : جمعه 20 بهمن 1396 ساعت: 17:14

برچسب‌ها :

...
نویسنده : عباس بازدید : 7 تاريخ : جمعه 20 بهمن 1396 ساعت: 17:15

close
تبلیغات در اینترنت